Katalog produktů
Rýže Parboiled 1 kg Giana Zobrazit větší

Rýže Parboiled 1 kg Giana

Rýže Parboiled 1kg Giana

Více informací

12 ks

42 Kč

1,58 €

-14%

49 Kč

1,85 €

Získejte lepší cenu za věrnost:

41 Kč 1,55 €

cena po bezplatné registraci

40 Kč 1,51 €

při objednávce
nad 3 000 Kč

Giana

GAST_R_PAR1

Nový produkt

Rýže parboiled
Rýže parboiled, je velmi oblíbená a komplexní potravina po celém světě. Její barva je žlutá po uvaření pak zbělá. Pěstuje se již po staletí převážně v Thajsku. Jedná se o dlouhozrnnou rýži štíhlého tvaru a střední lepivosti. Na skus je poněkud pevnější (tužší).


chuť
Rýže parboiled je jedinečná svou zajímavou chutí. Aby se chuť a vůně rýže maximálně uchovala, doporučujeme ji uchovávat ve vzduchotěsné nádobě.


sklizeň
Po sklizni rýže je nejprve odstraněn obal a vzniká rýže hnědá. Zpracování předpařené rýže ale začíná ještě před odstraněním trupu. Rýže se jako celek namočí, spaří a usuší. Během těchto procesů jsou vtlačeny rozpuštěné vitamíny a minerální látky z povrchových vrstev dovnitř. Zrno se tak stává nutričně bohatší.


zdravotní hlediska
V porovnání s bílou rýží má ta předpařená až dvojnásobné množství vlákniny. Kromě toho má nízký glykemický index – okolo 40, bílá rýže má okolo 90. To znamená, že sacharidy nacházející se v předpařené rýži nevyvolávají tak náhlé zvýšení krevního cukru jako sacharidy obsažené v rýži bílé. Předpařená rýže je bohatá na vitamín B3 (niacin) a také na kyselinu listovou. Hodnoty se pohybují v porovnání s rýží bílou až na dvojnásobném množství. Za zmínku stojí také obsah vápníku a železa, který je také téměř dvojnásobný v porovnání s rýží bílou.

příprava rýže
Rýže se dá napařovat v bambusovém pařáčku, v rýžovaru nebo v klasickém hrnci. Pokud rýžovar nevlastníte, nezoufejte, postup je snadný i u klasického kastrolu:

Rýži řádně propláchněte v tekoucí vodě, dokud z ní neodtéká čirá tekutina. Na 1 díl rýže následně přidejte 1,2 dílu studené vody a přiveďte rýži k varu. Jakmile se začne vařit, ztlumte teplotu na minimum, přiklopte hrnec pokličkou a vařte pozvolna 20 minut. Pak hrnec odstavte a nechejte zhruba 10 minut dojít.

doporučení
Zrna parboiled neboli předpařené rýže se zpracovávají trochu jinak než jiné druhy. Parboiled rýže je lepším zdrojem vlákniny, vápníku, draslíku a vitamínu B6, než rýže klasická, bílá. Je přílohovým typem rýže, je tedy výborná ke všem druhům masa, mořských plodů, masovo-zeleninových směsí i do polévek.

Oblíbená rýže je základní stravou většiny sportovců a kulturistů. Výhodou je snadná příprava a chuť. Nemusíte mít obavy z rozvaření. Rýže se nelepí. Ideální kombinaci tvoří s tuňákem, kde je pro Vaše tělo zaručen skvělý poměr bílkovin, sacharidů a tuků.

Žádný názor zákazník pro tuto chvíli.

Napsat recenzi

Rýže Parboiled 1 kg Giana

Rýže Parboiled 1 kg Giana

Rýže Parboiled 1kg Giana

Podobné produkty

Spustili jsme pro Vás nový internetový obchod. V případě potíží nás kontaktujte na +420 490 510 669 nebo info@fitnessdk.cz