Katalog produktů

David Urban - parkourista a designer Feeney

Jmenuji se David Urban, je mi 22 let a jsem parkourista, ale také hlavní grafik, designér a spoluzakladatel projektu Feeney.cz.

Můj příběh

S parkourem jsem začal už někdy před 10 lety. Nejdřív to bylo spíš blbnutí s kamarády, kdy jsme po konci vyučování hodili tašky domů, utíkali na hřiště a lezli, kde to jen šlo.

Postupně se parkour stal hlavní životní náplní. S Davidem Kašpárkem jsme otevřeli vlastní parkourové tréninky a jezdili náš sport reprezentovat po celé ČR na kulturních akcích a plesech. Tři roky jsem působil jako trenér na komerčním parkourovém kempu, než jsme se s mou bývalou skupinou rozhodli založit vlastní.

David Urban spoluzakladatel projektu Feeney
David Urban spoluzakladatel projektu Feeney

V určitý moment ale přišla stopka. Přesněji řečeno zraněné koleno, což znamenalo nedobrovolnou tréninkovou pauzu. Tou dobu jsem si začal uvědomovat důležitost vlastního zdraví. Začal jsem hodně cvičit a jíst zdravěji, užívat protein při regeneraci, poctivě se rozcvičovat apod. Pomalu jsem se dostal zpět, ale už to nebylo takové, jako před úrazem.

Současnost

Beru to tak, jak to je. A jsem rád, že můžu u parkouru nadále zůstat, i když v trochu jiné roli. Organizuji akce a podílím se na projektu, jehož prostřednictvím se snažíme nové generaci předat hodnoty, které bychom – pohledem generálů po bitvě – v jejich věku chtěli vyznávat. Ukazujeme lidem, jak se v rámci naší disciplíny vyhnout zbytečným chybám a pádům.

Facebook Instagram

Další spolupráce

David Kašpárek

David Kašpárek – top parkourista a trenér

Pro Davida, trenéra a dvojitého mistra v největší české parkourové soutěži Art Moving, je na prvním místě zdraví. Svoje zkušenosti, tipy i pády s tebou sdílí v článcích na blogu FitnessDK a Feeney. Řídí se heslem „Kde bůh zabouchne dveře, otevře ti okno.“

Víc o Davidovi

Daniel Pražák

Daniel Pražák – nadšený freestyle fotbalista

Jedno z Danielových zlatých pravidel zní: „Nemáš náladu trénovat? Skvělý, i tak běž trénovat!“ Freestyle fotbálku se věnuje deset let, účastní se českých i mezinárodních soutěží. O tom, jak si zamilovat pravidelné tréninky a proč to stojí za to, píše na blog Feeney.

Víc o Danielovi

Aleš Lamka

Aleš Lamka – „superhuman“ a spolutvůrce značky Titanus

Aleš je ten blonďatý sympaťák z našich videí. Společnými silami jsme vytvořili unikátní českou značku Titanus – kvalitní suplementy a doplňky do fitka. Je to náš kamarád, online trenér, o kterého je rvačka, a mistr Evropy v klasické kulturistice 2020.

Víc o Alešovi

Staň se jedním z nás

Jsi blázen do pohybu a fitness a nebojíš se jít svým snům naproti, i když je to kolikrát pěkná makačka? Pojď se přidat k naší partě a vzájemně se podporovat. Napiš nám něco o sobě a přidej pár důvodů, proč tě láká s námi spolupracovat. Těšíme se na tebe!

Jsem váš člověk